Všechny trasy Zaznamenat trasu

Miletice – Kralupy nad Vltavou #99

Sazenský zámek, kouzlo českého krajinářství i kolébka Antonína Dvořáka. Třeba i vás následující úsek inspiruje k něčemu velkolepému!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Nelahozeves, zámek Veltrusy (přes řeku),zámek Sázená
Vzdálenost:
15 km
Čas:
1h
Převýšení:
173 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Miletic do Sazené vás nic mimořádného nečeká, a vy tak můžete celých pět kilometrů vytrvat pevně v sedle. Seskočte až u sazenského zámku, s jehož výstavbou pravděpodobně začal Florián Gryspek z Gryspachu už koncem 16. století. V roce 1757 se stal majetkem kláštera premonstrátek v Doksanech, který provedl opravu, a po zrušení řádu zámek získal Oldřich Kinský, jenž ho v interiéru bohatě vybavil. Během 2. světové války však sídlo zpustlo a v roce 1942 ho zachvátil požár. V rámci nutných oprav byl adaptován na kulturní dům a potřebám obce slouží dodnes. Že se vám z toho pohnutého osudu udělalo trochu horko? Zamiřte rychlým tempem k Vltavě. Podél jejího břehu se svezete až k Nelahozevsi, kde si můžete prohlédnout překrásný renesanční zámek a také se přiblížit rodnému místu Antonína Dvořáka. Naleznete tu jeho rodný dům, sochu „Zamyšlený“, zobrazující slavného umělce, i kostel sv. Ondřeje, kde jako malý hrával na kůru. Nedaleko Nelahozevsi, prakticky přes řeku, se nachází zámek Veltrusy s nádherným přírodně-krajinářským parkem. V něm se ukrývá mnoho architektonicky zajímavých prvků. Za všechny jmenujme Červený mlýn, Chrám venkova a přátel zahrady, Egyptský kabinet se sfingou, Dórský pavilon či Kapličku. Do Kralup už to máte jen pár šlápnutí do pedálů.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.