Všechny trasy Zaznamenat trasu

Lukov – Miletice #98

Trasa vhodná pro celou rodinu, malé i velké objevitele, lačné zvědavce i průzkumníky přesycené českou historií. Poslouchejte svoje tělo a nechte se vést. Každý si tu najde to své.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Hospozín, zámek Budenice
Vzdálenost:
14.6 km
Čas:
53min
Převýšení:
68 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Ještě než v Ředhošti sednete do sedla, obhlédněte tu kostel sv. Jiljí. Stavba z 12. století ukrývá původní oltář z roku 1370. Po zhruba jednom kilometru vjedete do Lukova, kde si o váš čas a pozornost řekne další kostel – sv. Jiří tu byl zbudován původně jako rotunda ve 13. století a ve století 18. pak přestavěn ve stylu baroka. O další kilometr dál vás čeká zastávka u kaple sv. Isidora, na jejíchž zdech dvě pamětní desky připomínají místní rodáky padlé ve světových válkách. To už se před vámi ale začne rýsovat dominanta Budenic – zámek z roku 1694. Přestože je budova nyní bez využití a nepřístupná veřejnosti, můžete i zvenku obdivovat dosud krásnou francouzskou zahradu, bažantnici nebo zámeckou kapli. Před poslední zastávkou trasy, na samém konci obce Kmetiněves, na vás čeká další z pozdravů minulosti. Věž kostela sv. Václava není dodnes omítnutá a nabízí tak pohled na původní gotickou práci s kamením. zámek Hospozín, jako zmíněná poslední zastávka naší trasy, slouží dnes už jen bytovým účelům, a je tedy nepřístupný. Přesto stojí za krátkou zastávku, jelikož v jeho těsném sousedství stojí bohatě zdobený kostel Stětí sv. Jana Křtitele, který zůstal od 16. století v téměř nezměněné podobě.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.