Všechny trasy Zaznamenat trasu

Loucká – Lukov #97

Příjemná a téměř ničím nerušená jízda přírodou. Trasa, která nabídne přesně v půlce zastávku v Mšeného-lázních a odpočinek u přilehlých zahrad.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Mšené lázně (zámek, torzo kaple)
Vzdálenost:
15.3 km
Čas:
1h 1min
Převýšení:
173 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Po výjezdu z obce Loucká se nadechněte z plných plic. Tak takhle voní české moře! Pole střídá pole a vám tak bude krajina ubíhat pod nohama až do doby, kdy přijedete k obci Charvatce. Za malou odbočku před vjezdem do vsi určitě stojí novogotická kaple sv. Prokopa. V samotných Charvatcích pak navštivte kostel Nanebevzetí Panny Marie, který se pyšní pískovcovou kazatelnou a kamennou křtitelnicí. Z Charvatců se podél hustého lesa, ve kterém se ukrývá torzo kaple sv. Jana Nepomuckého, dostanete až do Mšeného-lázní. Kaple nebyla sice nikdy dostavěna, ale nachází se na vyvýšeném místě s pěkným výhledem na lázeňský areál, který dal obci jméno. V samotných lázních pak můžete doplnit energii léčivými minerálními prameny a posíleni se vydat o další kilometr dál, kde se nachází novorenesanční zámek, vystavěný na místě bývalé tvrze v polovině 19. století. V současnosti sice prochází rozsáhlou rekonstrukcí, ale jeho fasáda zdobená sgrafity určitě bude stát za pár pěkných fotek na instagram.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.