Všechny trasy Zaznamenat trasu

Kostomlaty pod Řípem – Vraňany #95

Cesta z Libkovic pod Řípem tak hezky ubíhá, že si ani nevšimnete, kolik kilometrů už máte v nohách. Odpočinout od šlapání si budete moci na koupališti nebo během prohlídky zámku a dvou kostelů, které vás cestou čekají
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Cítov
Vzdálenost:
16.3 km
Čas:
57min
Převýšení:
60 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Cesta z Libkovic pod Řípem tak hezky ubíhá, že si ani nevšimnete, kolik kilometrů už máte v nohách. Odpočinout od šlapání si budete moci na koupališti nebo během prohlídky zámku a dvou kostelů, které vás cestou čekají. Ještě než ale vůbec nasednete na kolo, zastavte se u libkovického evangelického kostela. Ten se totiž pyšní primátem vůbec prvního evangelického kostela s věží a zvony v Čechách a byl také právem prohlášen kulturní památkou. Pak už se opřete do pedálů a vzhůru do Cítova, kde můžete po cestě kolem polí smýt pyl z řepky na místním koupališti. Po osvěžení ještě vyběhněte na zámek Cítov a ke kostelu sv. Linharta. zámek sice v roce 1940 vyhořel, ale po rekonstrukci z něj vyrostla stavba zachycující jeho původní barokní ráz. Na kostele sv. Linharta si pak můžete prohlédnout pár původních prvků románského stylu 13. století. A pak už vzhůru na cestu vstříc šplouchavému sparingpartneru, řece Vltavě, až do Vraňan.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.