Všechny trasy Zaznamenat trasu

Dobřín – Kostomlaty pod Řípem #94

Pokud byste chtěli na této trase důkladně prozkoumat všechna zajímavá místa, mohli byste tu strávit i několik dní. Co takhle vzít si pořádnou dovolenou?
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Říp, zámek Roudnice nad Labem
Typ trasy:
Vzdálenost:
14 km
Čas:
59min
Převýšení:
212 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Hned na počátku vaší cesty v Dobříni se zastavte u domu, kde se narodil básník a novinář Josef hora. Po pravém břehu řeky Labe se plynule dostanete do Roudnice nad Labem, kde vám na pozdrav pokyne dominanta čtvrtého největšího zámku v republice. Původem hrad, kde byl údajně mistr Jan Hus vysvěcen na kněze, nabízí dnes k prohlídce zámeckou jízdárnu, galerii obrazů českých malířů nebo zámeckou kapli. Zároveň tu můžete ochutnat kvalitní vína z Lobkowiczkého zámeckého vinařství. Roudnice toho samozřejmě nabízí ještě mnohem víc, ale vy už se vydejte vstříc Řípu, bájné hoře, z níž praotec Čech viděl všechno to mléko a strdí kolem. To, jestli máte podobně dobrý zrak jako praotec, si můžete ověřit na jedné ze tří vyhlídek v okolí, ať už směrem na Prahu, Mělník, nebo Roudnici. Na úpatí hory pak prozkoumejte rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha, která, zbudovaná roku 1126, dovršila a uzavřela vývoj tohoto typu staveb v Čechách. Z Řípu to už pojede samo, a to až do Ctiněvsi, kde můžete obdivovat barokní kostel sv. Matouše, v němž se dochovalo devět náhrobků rodu Zápských z konce 16. století.

Partneři na trase

Print

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.