Všechny trasy Zaznamenat trasu

Želízy – Dobřín #93

Pokud se rádi jen tak kocháte přírodou, tak na této trase si užijete, tedy alespoň pro začátek – v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CKHO Kokořínsko,
Vzdálenost:
17.3 km
Čas:
1h 5min
Převýšení:
130 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Cesta vás místy stočí do hlubokého lesa, ale modrá značka vás jako dobrý kompas povede až do obce Stračí, kde se můžete po první etapě občerstvit u místní studánky. Po Stračí vás čeká Štětí, což je maloměsto, jehož rozloha je zdvojnásobena zdejšími papírnami. Ve školní zahradě tu narazíte na sousoší T. G. Masaryka a Eduarda Beneše, které má velmi pohnutou historii spjatou s nešťastnými okamžiky české historie. Ač byla socha vyhotovena roku 1938, k jejímu slavnostnímu odhalení došlo až v roce 1990. Celých 52 let musela čekat v nejrůznějších úkrytech. Napřed kvůli nacismu a posléze kvůli komunismu. Ze Štětí si pak na Mostě, přes který vede i železnice, na chvíli užijete Labe po levé i pravé straně a dál už vzhůru po modré kolem vodáckého a veslařského kanálu u Račic.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.