Všechny trasy Zaznamenat trasu

Chudolazy – Želízy #92

Cesta napříč Kokořínskem může být vše, jen ne nudná. O přírodní i jiné krásy nebude nouze. Nezapomeňte ale na svačinu a dostatek vody. Budete totiž potřebovat dostatek sil!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Kokořínsko, Čertovy hlavy, zámek Vidim
Typ trasy:
Vzdálenost:
15 km
Čas:
1h 6min
Převýšení:
270 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Chudolaz se po chvíli jízdy KOkořínskem napojíte na cyklostezku, které vás provede částí chráněné krajinné oblasti. Před obcí Vidim můžete užasle bloumat kolem chráněného skalního obydlí, které bylo vytesáno do skalního bloku na přelomu 18. a 19. století. To ovšem není zdaleka vše, co toto místo nabízí, a proto se vyplatí si sem na chvíli odbočit z naší hlavní trasy. Hned o kousek dál se totiž tyčí monumentální kostel sv. Martina a skvost barokního slohu – zámek Vidim. V jeho budově dnes sídlí domov pro seniory, a vstup je tudíž omezený, ale i tak můžete obdivovat anglický park s antickými sochami a vzácnými druhy dřevin na přilehlém pozemku. K zámku také patří nedaleký historický vodojem, který dnes sice slouží k jiným účelům, ale pořád ukrývá ve své vodárenské věži 212 metrů hlubokou studnu s čerpadlem. Využijte prohlídky k dobrému odpočinku, protože vás teď čeká hřebenatý, přesto malebný terén KOkořínska, kdy další zastávkou budou až Želízky, přesněji kopec nad nimi. A nelekejte se. Do pískovcového masivu zde totiž sochař Václav Levý v letech 1841–46 vytesal reliéfy dvou obřích čertovských hlav, které jsou vysoké kolem 9 metrů.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.