Všechny trasy Zaznamenat trasu

Strážiště – Chudolazy #91

Tahle stezka není pro lenochy. Zdoláte během ní totiž půlkilometrové převýšení a několikrát změníte terén. Rozhodně ale bude stát za to!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Kokořínsko
Typ trasy:
Vzdálenost:
21.3 km
Čas:
1h 33min
Převýšení:
385 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Po prohlídce kostela sv. Václava ve Strážišti nasedněte na kolo a vzhůru na jednu z náročnějších tratí, při níž zdoláte téměř půlkilometrové převýšení. Po pár kilometrech můžete k odpočinku využít prohlídku kostela sv. Jiří ve vsi Malešov. kostel je kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek a patří mezi nejstarší a nejcennější stavby regionu. Po dalších dvou kilometrech v sedle se ocitnete na náměstíčku Svobody obce Hoštka. Tady se jako dominanta tyčí několikametrový sloup Nejsvětější Trojice, který upomíná na velký požár v roce 1735 a je na něm vyobrazeno celkem 11 postav od různých sochařů litoměřického kraje. V obci Hoštka toho je k vidění ještě víc. Máte-li chvíli, můžete se u místní školy podívat na astroláb aneb krychli v kouli, případně ocenit masivní věžní hodiny na kostele sv. Otmara, který je zapsanou kulturní památkou, stejně jako kaple Nanebevzetí Panny Marie stojící opodál. Při cestě kolem štětských papíren vám bude dočasným společníkem řeka Labe, kterou po čase vystřídá hranice chráněné krajinné oblasti KOkořínsko. Obec Brocno také stojí za malou zastávku. Byla totiž vyhlášena památkovou zónou lidové architektury, a to díky zachovalým a jedinečným hrázděným domům a empírovým statkům z konce 18. století.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.