Všechny trasy Zaznamenat trasu

Březno – Žatec #9

Příjemná a ne příliš náročná stezka podél Ohře vás zavede až do úrodného kraje žateckého chmele a naladí na relaxaci i důvěrné hovory s rodinou.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
podél Ohře, v.n. Nechranice
Vzdálenost:
16.5 km
Čas:
1h 3min
Převýšení:
126 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Března si to vyšlápněte přes Kopeček až k Nechranické nádrži a podél Ohře to pak bude už do pedálů šlapat samo. Zamávejte baroknímu zámku Vičice, který je dnes v soukromém vlastnictví a veřejnosti nepřístupný, ale zvenku stále dostatečně působivý, a pokračujte na Přívlaky, Stroupeč a Záhoří. Nebude to trvat dlouho a svou náruč vám otevře úrodné Žatecko. Velký exportní pivovar známého pivovarníka Antona Drehera se řadil k největším v republice. Byl nesmyslně zrušen krátce po znárodnění a je i ve svém současném stavu stále živou vzpomínkou na období Rakouska-Uherska.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Chrám chmele a piva v Žatci

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.