Všechny trasy Zaznamenat trasu

Hradčany – Chlum #88

Cesta kolem Máchova jezera je vhodná spíš pro příznivce terénů. Zdatnější jezdci ji zdolají levou zadní, ostatní se budou muset trochu překonat. Ale o to přece také jde!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Kokořínsko, Máchovo jezero
Typ trasy:
Vzdálenost:
22.8 km
Čas:
1h 34min
Převýšení:
311 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Jste-li fanoušky horolezectví, tak kilometr a půl za Hradčany si udělejte malou odbočku z trasy k pískovcové skále Tvarožník. Na její vrchol vede pět horolezeckých tras, ale lézt se dá jen za suchého a horkého počasí. Patříte-li však spíš mezi fanoušky odpočinku u vody, tak na nic nečekejte a vyrazte rovnou. Další zastávkou je totiž Máchovo jezero. Touto trasou se k němu dostanete z jeho západního břehu, a to v obci Staré Splavy. Máchovo jezero skýtá vyžití opravdu pro všechny. Ať už se chcete jen vykoupat (vstup do vody je zde pozvolný a pláže písčité), nebo si zapůjčit šlapadla, případně využít nabídky okružních vyhlídkových plaveb, anebo se jen z jedné z mnoha místních restaurací kochat krásou jezera, ukojíte své potřeby nadmíru. Pro milovníky, ale i odpůrce Františka Ringo Čecha bude určitě zážitkem i návštěva Ringolandu v hotelu Berg. Nezdržte se ale moc dlouho, čeká vás ještě sedm kilometrů do Vrchovan.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • CHKO KOkořínsko – Máchůj kraj

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.