Všechny trasy Zaznamenat trasu

Březovice – Hradčany #87

Zajímá vás, jak vypadá dobová dopravní kancelář nebo jak funguje drezína? To vše se dozvíte v Železničním muzeu u Sudoměře, kde začíná naše trasa.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
hrad Bezděz (průjezd pod kopcem)
Typ trasy:
Vzdálenost:
21.3 km
Čas:
1h 23min
Převýšení:
189 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

V samotné obci určitě navštivte kostel Narození Panny Marie, který je chráněn jako kulturní památka a skrývá sochy a obrazy z období baroka. Před kostelem pak stojí stupňovitá pozdně gotická dřevěná zvonice, v níž je umístěn zvon z roku 1405. Přes Březovice a Bezdězice se Valdštejnským lesem dostanete až k jednomu z klenotů naší historie. Pyšně se tyčící hrad Bezděz si o vaši pozornost nemusí dvakrát říkat. Nahoru k němu se můžete dostat i lanovkou, tím byste se však ochudili o křížovou cestu sestávající z 15 výklenkových kaplí, která začíná na úpatí hory a pokračuje podél cesty až ke hradu na vrcholu. U třetí hradní brány si všimněte středověkého bergritu, hlavní věže hradu, která v areálu bývala umístěna v místě možného útoku, případně sloužila obráncům jako poslední útočiště. Na hradě samotném si pak můžete projít královský palác, purkrabství nebo 34 metrů vysokou věž, z níž se před vámi rozprostře úchvatný výhled na Ještěd, České středohoří nebo Lužické hory. A samozřejmě nezapomeňte na kapli sv. archanděla Michaela, kterou stejně jako hrad samotný nechal ve 13. století vybudovat Přemysl Otakar II., a obojí tak patří k nejhodnotnějším architektonickým památkám u nás.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.