Všechny trasy Zaznamenat trasu

Mnichovice – Sluštice #80

Překrásné vyhlídky i hustý les. Takové jsou sliby cyklostezky, která vás dovede například k židovské škole nebo gymnáziu pro bohaté děti.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Babický les
Typ trasy:
Vzdálenost:
15.4 km
Čas:
1h 6min
Převýšení:
253 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Mnichovic do Klokočné na vás cestou čekají Krásné vyhlídky. A to doslova, protože cesta, po které pojedete, se tak jmenuje. Nutno dodat, že její název zřejmě vznikl dřív, než se po celé její pravé straně začala ve velkém pěstovat řepka. Za obcí Klokočná přejdou Krásné vyhlídky v Mikešovu cestu a ta vás společně se zelenou značkou provede hustým Jedlickým lesem, na jehož konci se ocitnete ve Strašíně. Hned za ním jsou Babice, kde se nabízí jedna zajímavá zastávka. Místní gymnázium a základní škola totiž nejsou jen tak obyčejné, vesnické. Areál soukromé školy včetně kampusu totiž zabírá 7 hektarů a její stavba vyšla na 250 milionů korun. Jejím zakladatelem je překvapivě nejbohatší Čech Petr Kellner. Až se vytrhnete ze snění o tom, jaké by to bylo bývalo, kdybyste na ní vy nebo vaše děti mohli studovat, vyskočte zpátky do sedla a vzhůru do Babického lesa s rozlehlým vojenským prostorem.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.