Všechny trasy Zaznamenat trasu

Vrskmaň – Březno #8

Spojte příjemné s užitečným a během cyklovýletu se osvěžte v Kamencovém jezeře. Tenhle úsek udělá radost celé rodině, od dětí až po babičku s dědou.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Údlice, Chomutov (zámek), Kamencové jezero, zámek Vrskmaň
Vzdálenost:
19.6 km
Čas:
1h 15min
Převýšení:
164 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Nechte za sebou vrskmaňský zámek a stočte řídítka k vodnímu dílu zvanému Otvice. Velký otvický rybník nabízí oblíbený vlek pro vodní lyžování a ve Wakeparku je možné využít profesionálních trenérů pro výuku různých vodních sportů. Také přilehlé Kamencové jezero, které jako jediné na světě vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra, určitě stojí za vaši ctěnou pozornost. Vykoupat se v něm totiž znamená prokázat svému tělu opravdu velkou službu. Kromě unikátního složení vody láká návštěvníky také na největší plovoucí molo u nás. Další část cesty vás provede centrem Chomutova. Minete městskou věž, gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie i překrásné měšťanské domy. A pak už hurá ven z města ke Střezovské rokli. Nezapomeňte se ale cestou do Března zastavit u údlického židovského hřbitova a bývalého zámku.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.