Všechny trasy Zaznamenat trasu

Čerčany – Mnichovice #79

Pokud vaše milá odmítá náročnější terén, možná ji navnadíte tím, že si ve Vysoké Lhotě může prohlédnout sedlo, na kterém jezdila Popelka. A pokud ani tohle nezabere, vezměte s sebou do Mnchovic raději kamaráda, který má pro strach a proměnlivé cesty uděláno.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Velké Popovice - pivovar
Typ trasy:
Vzdálenost:
21.4 km
Čas:
1h 43min
Převýšení:
546 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

V Čerčanech přejedete most přes Sázavu, a než byste řekli pumpička, budete ve Vysoké Lhotě. Na tamním zámku si můžete udělat pauzu, protože Muzeum kočárů, povozů a koňských sedel, z nichž jedno patřilo Juráškovi z pohádky Tři oříšky pro Popelku, za to jednoduše stojí. Pokud nejste fanoušky jezdectví ani osedlávání ořů, tak je v zámku k prohlídce ještě sklepení z 11. století s dobovou mučírnou. Po dalším kilometru se před vámi rozprostře obec Pyšely, jejíž centrum překypuje památkami lákajícími k návštěvě. Za pozornost jistě stojí kostel Povýšení sv. Kříže, jenž se pyšní rokokovou kazatelnou a gotickým zvonem z roku 1461. Hned za ním pak pyšelské Muzeum nebo zrekonstruovaná fasáda pyšelského zámku. Při výjezdu z města stojí za drobnou zajížďku i synagoga s neorománskou fasádou. Na náměstí T. G. Masaryka doplňte z kamenného pítka vodu, protože další zastávka vás čeká až při průjezdu obcí Lojovice. Tam na místním zámku můžete dodnes spatřit pozůstatky tvrze, z níž byl přestavěn. V případě, že jste si po cestě neudělali ani jednu zastávku a v Pyšelích nedoplnili vodu z pítka, vás po dalším šlapání čeká na začátku zmíněná odměna. Dojeli jste totiž do Velkých Popovic a vaše trasa vede zrovna kolem pivovaru, takže se mu nevyhnete, i kdybyste moc chtěli. Prohlídku můžete spojit s ochutnávkou a ujistit se, proč se pivovaru daří držet už 130letou tradici. Pokud vás „exkurze“ zmůže víc, než byste čekali, vystřízlivět se vám povede na zámku Berchtold, který nabízí prohlídku zrekonstruovaných prostor nebo Muzeum s expozicí bankovek, starých map, poštovních známek a mysliveckých trofejí. V zahradě pak můžete obdivovat miniatury hradů a zámků. Načerpejte tedy energii, protože příští zastávkou je až Božkov, kde kvůli hrozící ochutnávce tamního nápoje naše trasa raději končí.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.