Všechny trasy Zaznamenat trasu

Jemniště – Čerčany #78

Interiéry zámků, anglický park nebo malá zoo. To všechno jsou lákadla, která za tenhle téměř čtyřiadvacetikilometrový výšlap stojí!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Konopiště, zámek Jemniště
Typ trasy:
Vzdálenost:
24 km
Čas:
1h 38min
Převýšení:
298 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Zámek Jemniště je rozhodně okouzlujícím startem pro tento výšlap. Při prohlídce uvidíte historické interiéry s dobovým zařízením a sbírkami ze 17. a 19. století, taneční sál, galerii obrazů nebo zámeckou kapli sv. Josefa s barokní freskou od V. V. Reinera. K zámku přiléhá třináctihektarový udržovaný anglický park, jehož součástí je také malá zoo. Ač by se možná chtělo zůstat, naše trasa velí dál. V Benešově ještě můžete navštívit barokní kostel sv. Anny nebo vilu Katušku a pak už přehoďte na lehčí převod, protože se před vámi rýsuje pěkný krpál na Konopiště. Že za to ale stojí, je zbytečné dodávat. Co všechno okolí a zámek samotný nabízí, by vydalo na menší knihu nebo alespoň komiks. Ještě před vstupem do zámku můžete navštívit impozantní Růžovou zahradu s přilehlým skleníkem subtropických květin, dále se zastavit u křížové cesty, na níž se dodnes dochovalo 14 zastavení a lurdská jeskyně s křížem z roku 1905. Milovníci fauny ocení i malou oboru Stará myslivna, kde spatříte daňky skvrnité, jeleny sika Dybowského a muflony. V zámeckém příkopu pak můžete pozdravit jednoho huňatého nájemníka, medvěda Jiřího. Ani interiér zámku s obytnými místnostmi rodiny Františka Ferdinanda d’Este není k zahození. Nezapomeňte také na svatojiřskou sbírku dřevořezeb, obrazů a dalších předmětů vztahujících se ke kultu sv. Jiří v bývalé barokní oranžerii. Zbude-li čas, kousek pod Konopištěm je pro fanoušky rychlé jízdy k navštívení muzeum motocyklů s 200 exponáty. A i když se zdá, že památek bylo po cestě dost, v Poříčí nad Sázavou ještě nakoukněte do kostela sv. Petra a Pavla. Rozhodně stojí za vidění.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.