Všechny trasy Zaznamenat trasu

Vlašim – Jemniště #77

Jeden z nejstarších zámeckých parků v republice i tajemný oltář. To jsou jen drobné ochutnávky z toho, co vás čeká na cestě z Vlašimi do Jemniště.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Vlašim
Vzdálenost:
15.7 km
Čas:
1h 11min
Převýšení:
319 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Ve Vlašimi si udělejte malou zajížďku. To proto, abyste se přiblížili k zámku s jedním z nejstarších zámeckých parků v ČR a prošli skrze jednu ze tří nádherných novogotických bran. Ve čtyřkřídlém zámeckém objektu můžete navštívit vlastivědnou expozici a soubor dokumentující rozvoj sportovního a loveckého střelectví. Opomenout byste neměli ani pozoruhodné divadlo z poloviny 19. století s originální tapetovou výzdobou nebo kapli se sbírkou soch svatých ve stylu lidového baroka. V zahradě naleznete nejen dochovaný čínský pavilon, ale také tzv. starý hrad, v jehož útrobách se dozvíte víc o historii zámeckého parku. Zpátky na naší trase pak ještě cestou z Vlašimi minete druhou ze tří zmíněných bran. Pak už si jen vychutnávejte rozmanitost a krásu přírody a při průjezdu obcí Postupice navštivte kostel sv. Martina, jehož nejstarší část pochází až z doby kolem roku 1250 a oltář hlídají sochy sv. archanděla Michaela a sv. Jana Nepomuckého.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Zámek Jemniště

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.