Všechny trasy Zaznamenat trasu

Košetice – Horní Lhota #75

Poměrně náročný terén s citelným stoupáním je výzvou pro vyznavače nezpevněných cest i silniček, kde tempo hezky ubíhá. Ale žádný strach. Cestou bude totiž dost času i prostoru také pro relax.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Lukavec, zámek Viklantice, zámek Košetice (starý a nový)
Vzdálenost:
15 km
Čas:
1h 7min
Převýšení:
281 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Oba košetické zámky jsou sice nepřístupné pro veřejnost, ale alespoň za zastavení stojí. Starý zámek, který vznikl z původní tvrze, je bohužel značnou dobu opuštěný a chátrá, Nový zámek Košetice byl přestavěn z původní fary. Zajímavostí je, že tu v 50. letech 20. století pobývali duchovní pronásledovaní komunistickým režimem. Pokračovat budete přes mírný kopeček až do Starých Vyklantic. kostel sv. Jana Nepomuckého, o němž se dodnes vedou disputace kvůli možnosti, že by byl dílem samotného Santiniho, českého barokního architekta italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika, je povinnou zastávkou. Okružní jízda po zámcích okresu Pelhřimov bude pokračovat v Lukavci. Zdejší barokní zámek nemá dnes využití, a tak od doby své rekonstrukce v roce 1975 značně sešel. Zámecký park toho ovšem nabízí víc než dost. Budova zvaná Hříbek alias Památník Antonína Sovy je přístupná a uvnitř si můžete prohlédnout novou expozici věnovanou tomuto básníkovi. Zarelaxovat se dá také u jednoho ze čtyř zámeckých rybníků, a jak vypadala místní křížová cesta, se dozvíte jen kousek za zámkem. Při odjezdu z Lukavce si pak ještě prohlédněte židovský hřbitov z 1. čtvrtiny 18. století a přes oboru Dolní Lhoty už budete mít na dohled konec trasy.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Hrad Šelmberk

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.