Všechny trasy Zaznamenat trasu

Strojetice – Košetice #74

Rozehřejte si stehna a nechte se pohltit českou historií. Stezka vedoucí zčásti hustým lesem, zčásti polní cestou vás fyzicky naplno zaměstná, a vy čas od času rádi seskočíte z kola.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Onšov
Vzdálenost:
14.7 km
Čas:
1h 6min
Převýšení:
289 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Hned za Strojeticemi ve vesničce Křivsoudov budete projíždět kolem kostela Narození Panny Marie. Ačkoliv stehna ještě nebudete mít ani rozehřátá, seskočte z kola a omrkněte ho zblízka. Historie původně opevněného gotického kostela totiž sahá až do 13. století a po několikerých úpravách se dodnes zachovaly jeho renesanční části. V interiéru se nachází renesanční křtitelnice a náhrobek majitelů panství Střelů z Rokycan. Z Křivsoudova do Onšova vede stezka zčásti hustým lesem, zčásti polní cestou a těšit se můžete i na dvě historické zastávky. První z nich je barokní zámek Onšov, k němuž přiléhá hospodářská budova s barokní bránou z poloviny 17. století, ale pokud tam nejedete na návštěvu za některým z příbuzných, jeho brány se pro vás neotevřou. Slouží totiž jako domov pro seniory. Druhou zastávkou je románsko-gotický kostel sv. Martina se zvonem Marie, na kterém stojí, že jej „ke cti Panny Marie ulil r. 1493 mistr Ptáček na Horách Kutných“. Osvěžení před cílovou rovinkou naleznete jen dvě zatáčky za Onšovem u studánky, o kterou se starají místní obyvatelé.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.