Všechny trasy Zaznamenat trasu

Psáře – Strojetice #73

Tahle cesta se vám bude pod koly hezky vinout. Chvíli pojedete po silnici, chvíli přírodou, ale jedno je jisté. Nudit se nebudete. V horkém létě vám přijde vhod i přírodní koupaliště, kde se můžete osvěžit před posledním úsekem.
Vzdálenost:
17.2 km
Čas:
1h 15min
Převýšení:
288 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Kostel Nejsvětější Trojice v Psářích, tedy na počátku cesty do Strojetic, vás možná donutí k zamyšlení, zda byly podobné kombinace barev použity i při jeho výstavbě. Na přemýšlení ale bude dost času po cestě, která bude klidně plynout až do obce Trhový Štěpánov. Jestli nejslavnější místní rodák, akademický malíř Josef Tříska, čerpal inspiraci i ze zdejší malebné krajiny, se dozvíte v místním muzeu věnovaném jeho životu a dílu. Najdete ho snadno, a to díky zdejší dominantě, novogotickému kostelu sv. Bartoloměje, který s muzeem bezprostředně sousedí. V horkém létě přijde vhod i přírodní koupaliště, kde se můžete osvěžit před další cestou. Ta vás zavede o pár kilometrů dál do obce Mnichovice, kde vás z kola ještě jednou donutí sesednout unikátní roubená zvonice stojící v areálu kostela sv. Filipa a Jakuba.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.