Všechny trasy Zaznamenat trasu

Sázava – Psáře #72

Ačkoliv to zní dost absurdně, na tento výlet dost možná vylákáte i zarputilého nerda a milovníka počítačových her, a to díky nedávno vydané historické hře Kingdom Come, jejíž dějová linka se odehrává právě na jednom z jejích úseků.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Šternovské kaskády, hrad Český Šternberk
Typ trasy:
Vzdálenost:
19.2 km
Čas:
1h 36min
Převýšení:
549 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

I kdybyste v Sázavě strávili celý týden, dost možná byste nestihli prozkoumat všechna její zákoutí. Jelikož ale následující trasa začíná příhodně ani ne půl kilometru od Sázavského kláštera, tak pokud vybrat jedinou historickou perličku, pak právě toto místo, kde podle pověsti Prokop oral s čerty. Sázavský klášter je pamětníkem a čítankou českých dějin. Od časů románského období přes gotiku, dobu Karla IV., z níž pochází kapitulní síň se vzácnými freskami a především unikátní Sázavskou madonou, až po baroko a neorenesanci se v jeho areálu připomínají na každém kroku. To vše a mnohem víc se dozvíte při exkurzích, které klášter nabízí, a součástí prohlídky je také expozice věnovaná středověkým rukopisům a archeologickým nálezům. Ačkoliv to asi bude znít absurdně, na tento výlet dost možná vylákáte i zarputilého nerda a milovníka počítačových her, a to díky nedávno vydané historické hře Kingdom Come, jejíž dějová linka se odehrává právě tady. Vzhledem k oblíbenosti a historickým přesnostem hry je možné, že vaše ratolesti snadno trefí i na další zastávku do Českého Šternberku.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.