Všechny trasy Zaznamenat trasu

Hořátev – Chrášťany #69

Vaše podlomené zdraví, pivo (a nebo cyklovýlet) upevní a spraví. Nevěříte? Pak si projeďte místa, která inspirovala i slavného pábitele Bohumila Hrabala.
Vzdálenost:
15.1 km
Čas:
58min
Převýšení:
55 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Pokud patříte mezi filmové nebo knižní fanoušky, tak si ve městě, které dalo vzniknout knize Bohumila Hrabala a posléze filmu Jiřího Menzela Postřižin, můžete projet všechny zmíněné lokace tohoto díla. Pokud by vám to nestačilo, navštivte ještě například měšťanský Hlavův dům z poloviny 16. století, ve kterém dnes sídlí informační centrum a kde vám dají spoustu dalších tipů na místní zajímavosti. Abyste ale stihli i ostatní lákadla, která skýtá tato trasa, vydejte se proti proudu Labe do Kovanic, kde se nachází místní zámek, obklopený zahradou. Je bohužel nepřístupný, takže zachovalou štukovou výzdobu stropů si budete moci jen představovat. V obci Chotouň stojí za návštěvu také Muzeum traktorů a zemědělské techniky.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Zámek Radim

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.