Všechny trasy Zaznamenat trasu

Dražice – Čilec #67

Trasa plná historických highlitů zaujme všechny, kteří se rádi dozvídají nové věci. Řeka Jizera bude tou pravou průvodkyní.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Benátky nad Jizerou
Vzdálenost:
17.2 km
Čas:
1h 4min
Převýšení:
103 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Zámek v Horkách nad Jizerou tvoří spolu s kostelem svatého Mikuláše velmi působivý soubor staveb umocněný dominantní polohou na výrazném ostrohu nad údolím řeky Jizery. Zdaleka viditelná stavba zámku se pyšní bohatými dějinami a může sloužit jako průvodce historickými slohy od gotiky po baroko. Škoda že je tak jako mnohé další zámky v Česku veřejnosti nepřístupný. Celkové panorama Horek je neodmyslitelně spjato také s kostelem svatého Mikuláše, který tu nechal vystavět v letech 1723–38 František Mikuláš Hartman z Klarštejna. Nejstarší zmínky o kostele pocházejí z roku 1357, kdy se jednalo o kostel dřevěný. Dnešní stavba je typicky barokní a v jejím okolí se rozprostírá bývalý hřbitov s dvoupatrovou kostnicí, která také stojí za pozornost. Z Horek sjeďte až do Dražic, kde si můžete udělat další historickou zajížďku, a to ke zřícenině stejnojmenného hradu ze 13. století. Jelikož není čas ztrácet čas, nasedněte na kolo a šlápněte do pedálů, ať se ještě stihnete vykoupat ve Vlkavském rybníce.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Zámek Benátky nad Jizerou
  • Rezervace zubrů Traviny
  • Zámek Loučeň

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.