Všechny trasy Zaznamenat trasu

Dobrá Voda – Mladá Boleslav #65

Na pískovně pod jezem Ptýrov se můžete osvěžit nebo vyřádit na vodních vlecích. A tak nebude vadit ani to, že tahle stezka patří k těm náročnějším. Odměnou pro zdatné sportovce bude i exkurze v Muzeu automobilů Škoda.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
ŠKODA auto muzeum, zřícenina hradu Michalovice, zámek Maníkovice
Typ trasy:
Vzdálenost:
24.7 km
Čas:
1h 36min
Převýšení:
241 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Dobré Vody vás až do Ptýrovce povede červeně značená stezka. Na pískovně pod jezem Ptýrov se můžete osvěžit nebo vyřádit na vodních vlecích. Odtud pokračujte na Maníkovice, kde za krátkou přestávku stojí barokní zámeček s mansardovou střechou. Přes Maníkovice prochází Zlatá stezka Českého ráje a nedaleko odtud najdete Farmu Ptýrov, kde si můžete zakoupit něco dobrého na svačinu. Pokračujte Bučinovou roklí kolem studánky Klokočka až do Nové vsi u Bakova a odtud ke zvířetickému zámku a zřícenině. Ta je volně přístupná po celý rok a v letním období je kvůli své strategické poloze obývána mnoha dětskými Tábory. Podél Podhradské tůně stočte svá kola na Dalešice až ke zřícenině hradu Michalovice. Oblíbený hrad Karla Hynka Máchy s krásnou vyhlídkou a rozložitou věží zvanou Putna, čnící nad romantickým údolím Jizery, vás jistě potěší a na nějakou dobu strhne vaši pozornost, minimálně od řídítek. Mladá Boleslav je město, které nabízí spoustu potěšení i zajímavostí. My ale vaše ctěná kola nestočíme nikam jinam než k mladoboleslavskému skvostu – Muzeu automobilů Škoda. Stojí v původní výrobní hale z 19. století, ještě z dob, kdy zakladatelé značky, pánové Laurin a Klement, vyráběli nejprve jízdní kola, poté motocykly a po nich i první osobní auta, zemědělské stroje či motory pro pohon strojů. Hala je dnes přestavěná na moderní výstavní prostor a její čtyřpatrové „regály“ působí zdálky jako soukromá sbírka angličáků. Jediný rozdíl je v tom, že tohle nejsou žádné hračky, ale opravdové auťáky.

Partneři na trase

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.