Všechny trasy Zaznamenat trasu

Ledce – Dobrá Voda #64

Mozaika vodních ploch, mokřadů, luk a zbytků starých ovocných stromů upomínající na dobu před válkou. I takový úsek cesty si můžete projet.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
PP Čížovky
Typ trasy:
Vzdálenost:
25.3 km
Čas:
1h 42min
Převýšení:
314 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Ledce s Návesním a Mlýnským rybníkem nechte za zády a vyšlapejte do Kobylnice. Po pravé ruce se vám otevře přírodní park Čížovky, ve kterém se to jen hemží ohroženými druhy ptáků a obojživelníků. Mozaika vodních ploch, mokřadů, luk a zbytků starých ovocných stromů upomíná na dobu před válkou. Od té doby se tu nezměnilo téměř nic. Další úsek cesty nenabízí nic, co by stálo za výraznější zastávku, což je dobře. Trasa dlouhá přes 25 kilometrů není pro flákače! Na nevšední zážitky si počkejte až k Bosni. Valečovské skalní světničky a Zřícenina hradu Valečov vám předchozí cyklistické úsilí dostatečně vynahradí. A pak už podél Zlaté stezky Českého ráje k odbočce na Dobrou Vodu.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Rozhledna Čížovka
  • Drhlenské rybníky

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.