Všechny trasy Zaznamenat trasu

Libčeves – Most #6

Projížďka Českým středohořím vám udělá dobře na těle i na duši. Ne náhodou se sem stahují ohrožení ptáci a živočichové z celé republiky. Šlápněte do pedálů a vyčistěte si hlavu i plíce!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
cíl u autorizovaného partnera ŠKODA, tvrz Patokryje, CHKO České středohoří
Typ trasy:
Vzdálenost:
16.7 km
Čas:
1h 10min
Převýšení:
235 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Specifické přírodní podmínky jsou důvodem, proč je České středohoří jednou z nejbohatších oblastí na množství druhů rostlin a živočichů v celé České republice. Žijí tu ohrožení raci, lososi i vydry, a i lidem se tu tak nějak lépe dýchá. Už jen z tohoto důvodu vám projížďka přes Žichov, Dobrčice a Lužici udělá zaručeně dobře. V Patokryjích si udělejte malou přestávku a obhlédněte tu bývalou zemanskou tvrz. Působivá stavba z 2. poloviny 17. století je od roku 1958 chráněna jako kulturní památka, protože mimo jiné dokládá vývoj drobného panského sídla na venkově. A aby té poetiky nebylo najednou až moc, zakončete svůj cyklovýlet v Mostě. Toto město mnoha tváří vás určitě překvapí, ale rozhodně nebude nudit.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.