Všechny trasy Zaznamenat trasu

Hrubá Skála – Osek #59

Tuhle stezku ocení jak milovníci přírody, tak gotických skvostů. Osvěžení po poměrně náročném výkonu hledejte u rybníku Věžák.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Český ráj, hrad Kost, zámek Hrubá Skála
Typ trasy:
Vzdálenost:
17.3 km
Čas:
1h 15min
Převýšení:
303 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Hrubé Skály nasměřujte svá ctěná řídítka k nedobytnému gotickému hradu Kost s několika tematickými okruhy včetně středověké mučírny. Milovníky přírody možná spíš nadchne procházka mezi skalními útvary, ale to už si budete muset hodit korunou. Cesta před vámi bude lehce klesat a vy se za hezkého počasí budete moci osvěžit ve Věžickém rybníku zvaném Věžák, jehož břehy lemují tiché pískovcové skály. Odvážnější si mohou i skočit. Po pár kilometrech se před vámi objeví symbol zdejšího kraje – Zřícenina hradu Trosky s mohutnými věžemi Panna a Baba, postavenými na sopouších prehistorické sopky. Náruč Českého ráje je zkrátka štědrá! Ale to už se můžete začít těšit na Sobotku s loveckým zámečkem Humprecht a jeho sálem s pověstnou osm vteřin trvající ozvěnou.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.