Všechny trasy Zaznamenat trasu

Újezd pod Troskami – Hrubá Skála #58

Dříve než se pokusíte dostanet tatínka do polepšovny pod Hrubou Skálou, pokochejte se krajinou plnou pokladů. Třeba vám cestou padne do oka diamant!
Vzdálenost:
21.5 km
Čas:
1h 39min
Převýšení:
469 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Lidé z Rovenska pod Troskami prý odedávna sbírali a opracovávali drahé kameny, které se dostaly jako výzdoba například do kaple sv. Kříže na Karlštejně anebo do katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Není proto divu, že projíždět touto krajinou bude jako otevírat truhlu s poklady. Broušení drahých kamenů si zblízka můžete prohlédnout v muzeu v centru města. Největší pamětihodnost však musíte hledat na severním okraji Rovenska v místě zvaném Na Týně, kde stojí dřevěná zvonice ze 17. století s třemi unikátními „rebelantskými“ zvony obrácenými v klidu srdcem vzhůru. Srdcem k zemi se obrátí až při pohybu, tak jako vám – šlapáním. Pokračujte dál kolem Žernovského vodopádu na Václaví a Volavec. Cesta se bude pod vašimi koly hezky kroutit až do Sedmihorek. V původně vodoléčebných lázních najdete oázu klidu před koncem své cesty. Malebné okolí a bezprostřední blízkost úchvatného hruboskalského skalního města vnukly v 70. letech kterémusi návštěvníkovi slova: „Ty skály, to je úplný ráj!“ Od té doby se prý píše a mluví o Českém ráji. Pojmenování se, jak známo, postupně rozšířilo pro celé široké okolí. A co dělat pod Hrubou Skálou? To vám nejlépe poradí všechny děti, které tuší, jak dostat tatínka do polepšovny.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Hrad Trosky

Partneři na trase

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.