Všechny trasy Zaznamenat trasu

Starý Bydžov – Kostelec #56

Ve Starém Bydžově se zbytečně nezdržujte a vyjeďte vstříc obcím s geniálními názvy. Čeština je prostě krásná, což si uvědomíte u cedulí Kozojídky, Žlunice i Kozojedy.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Jičíněves, zámek Volanice
Vzdálenost:
22.4 km
Čas:
1h 29min
Převýšení:
239 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Ve Volanicích se již desátým rokem uskuteční oslavy slunovratu, a tak si sem můžete naplánovat výlet 21. června a při té příležitosti obhlédnout i místní zámek. Z Volanic do Češova bude vaši cestu kopírovat naučná stezka, kde se z jednotlivých zastavení můžete dočíst něco o nedalekých Češovských valech, hradišti, jež bylo vybudováno Kelty už v 1. století. Pokračovat budete dál přes Liběšice a kolem liběšických rybníků na Jičíněves. Příroda Českého ráje, který se pomalu otevírá, je velmi malebná, a tak vám šlapání půjde samo. Za zastávku ale stojí malý barokní zámeček, který na začátku 18. století nechal v Jičíněvsi postavit hrabě František Josef Šlik. Ze severu a východu je obklopen anglickým parkem o rozloze 8 ha a z jihu zámeckým rybníkem. Několik pávů doplňuje jeho barokní ráz a hlásí každého návštěvníka. V parku proti zámku je situována empírová oranžerie, dílo Jindřicha Kocha z roku 1825, která byla začátkem 20. století upravena k bydlení. Do cíle vaší cesty už zbývají jen necelé dva kilometry, tak si tu klidně dejte na čas.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Historický palmový skleník u zámku v Kopidlně
  • Historické město Nový Bydžov
  • Masarykova věž v Hořicích

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.