Všechny trasy Zaznamenat trasu

Kutná Hora – Sendražice #53

Cesta z Kutné Hory do Sendražic je vhodná pro celou rodinu a zastávky na ní zaujmou i ty nejnáročnější členy. Otrávené pohledy vystřídá němý úžas!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
tvrz Nebovidy, zámek Červené Pečky, tvrz Libenice
Vzdálenost:
19.1 km
Čas:
1h 16min
Převýšení:
214 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

V Kutné Hoře můžete strávit klidně několik dní, a stále nebudete mít dost. Toto město je výstavní síní památek, kavárniček i galerií, ale pokud si chcete dát do těla, raději se tu dlouho nezdržujte a nasedněte na kolo směr Libenice. Zmínka o původní osadě prastarého slovanského založení, ležící 6 kilometrů jihovýchodně od Kolína při státní silnici, je poprvé písemně doložena už v roce 1142. Tehdy náležela ves spolu s dvorem Sedleckému klášteru. Prohlédnout si tu můžete bývalou tvrz, již nechal v roce 1396 postavit král Václav IV. a dnes je součástí domu s popisným číslem 1, anebo vztyčený menhir, který přímo na návsi stojí už od konce minulého století. Z Libenic pokračujte na Dolany a Červené Pečky. Tam můžete obhlédnout zámek anebo pokračovat do nedalekých Nebovid k Dolní tvrzi, kostelu svatého Petra a Pavla či latinskému kamennému kříži s nápisem LETA 1672. Váže se k němu pověst o husarovi, který se vsadil, že se trefí kulí vypálenou z pistole mezi vztyčené prsty kamaráda na protější mezi. Kámen má být dokladem, že se mu to nepovedlo. Podél trati pokračujte dál do centra Kolína, kde si můžete prohlédnout další pamětihodnosti nebo si pohrát s jedním z medvědů, kteří se u Kolína potkali. Přes Horní ostrov a kolem hřbitova vyjeďte ven z města a šlápněte do pedálů směr Sendražice.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.