Všechny trasy Zaznamenat trasu

Kynice – Tupadly #51

Příroda mezi Kynicemi a Tupadly je tak malebná, že zapomenete počítat kilometry a z kola se vám možná na konci ani nebude chtít sesedat.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zřícenina hradu Chlum (cesta vede podél)
Vzdálenost:
17.7 km
Čas:
1h 6min
Převýšení:
113 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Kynic až ke zřícenině hradu Chlum to pojede samo. Okolní příroda je tak malebná, že zapomenete počítat kilometry a z kola se vám možná ani nebude chtít sesedat. U rozvalin hradu ze 13. století, který tu založil některý z předků významného českého šlechtického rodu Slavatů, v jejichž držení zůstal dalších téměř 300 let, ale udělejte výjimku. Podepsala se na něm sice třicetiletá válka a do dnešních dnů se z něj dochovalo pouze vysoké nároží hradního paláce s klenutým sklepem, jedna bašta a část příkopů i valů, ale atmosféra je tu bez nadsázky pohádková. Pak pokračujte na Zbýšov, kde se můžete ošplouchnout v rybníku, a dále na Šebestěnice a Zbudovice až ke kapličce Panny Marie u Schořova. Tuto raně barokní osmibokou stavbu nechala postavit Marie Barbora z Pöttingu a její rod si do ní umístil svoji hrobku. Kaple v roce 1888 vyhořela a následně byla znovu opravena, koncem 20. století pak proběhla její poslední rekonstrukce. Do cílové rovinky do obce Tupadly už vám zbývají necelé dva kilometry.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.