Všechny trasy Zaznamenat trasu

Horní Paseka – Kynice #50

Z Horní Paseky se vám pojede příjemně. Celá trasa, kterou si užijí především zdatnější cyklisté, je doslova protkána památníky, vyhlídkami a přírodními úkazy.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
hrad Ledeč nad Sázavou
Typ trasy:
Vzdálenost:
21 km
Čas:
1h 35min
Převýšení:
418 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Horní Paseky do Ledče nad Sázavou se vám pojede příjemně. Přírodní park Melechov je doslova protkán památníky, vyhlídkami a přírodními úkazy. Moc se v něm ale nezdržujte, protože cesta bude docela dlouhá a náročná. Pauzu si udělejte až v Ledči, kde vás už z dálky přivítá dominanta hradu vypínajícího se na vápencovém ostrohu nad řekou Sázavou. Na hradě dnes sídlí městské Muzeum s expozicemi věnovanými historii města a výrobkům řemeslníků na Ledečsku, zejména hrnčířů, sklářů, tkalců, barvířů a podobně. Rovněž se zde nachází sbírka mincí a papírových platidel, zbraní, skla, porcelánu, hodin a obrazů. Pokud by vás ani tato nabídka neuspokojila, možná vás zaujme expozice věnovaná bydlení z 50. let minulého století, tzv. retrobyt. Budete si moci prohlédnout dobový nábytek, předměty denní potřeby a další bytové doplňky. Na byt z poválečné éry se změnily místnosti nad muzeem v prvním hradním patře a nejlepší na tom všem je, že nábytek pochází přímo z ledečských domácností. Od hradu se cesta stáčí kolem nádraží na Pavlov, který proslul záchrannou stanicí pro hendikepované živočichy, a dál na Opatovice a Vlkanov. Poslední úsek cesty do Kynic můžete ještě ozvláštnit vyhlídkou Číhošť.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Památník faráře Josefa Toufara

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.