Všechny trasy Zaznamenat trasu

Cítoliby – Libčeves #5

Tahle cesta vám bude pod koly ubíhat sama. Osvěžte se minerálním pramenem nebo zmrzlinou a zamávejte Českému středohoří. Radost udělá zdatným i méně zdatným jezdcům, včetně dětí.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO České středohoří, zřícenina zámku Libčeves, Louny (železitý pramen)
Vzdálenost:
17.1 km
Čas:
1h 13min
Převýšení:
281 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Není nad to pořádně se před cestou osvěžit. Než se pohodlně uvelebíte v sedle, udělejte si v Lounech drobnou zastávku a ochutnejte sílu minerálního pramene Luna. Je nejhlubším minerálním pramenem v České republice, má jedinečné složení a srovnávat se s ním údajně mohou pouze prameny v gruzínském Boržomi a ve francouzském Vichy. Pro běžné užívání je občanům k dispozici v prostoru U Spravedlnosti, v domově důchodců a v nemocniční zahradě. V Lounech můžete samozřejmě ztratit, kolik času je libo, ale pozvánka k projížďce Českým středohořím je také víc než lákavá. Cestou přes Dobroměřice, Nečichy a Mnichovský Týnec si vyčistíte hlavu a roztáhnete plíce. V Libčevsi nakonec prozkoumejte zříceninu zámku a doplňte energii v některé z místních cukráren.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.