Všechny trasy Zaznamenat trasu

Červená Řečice – Horní Paseka #49

Přehoďte nohu přes štangli, pevně se chytněte řidítek a šlápněte do pedálů! Před vámi je cesta plná úchvatných historicých památek i přírodních scenérií. A abyste se nepřehřáli, vykoupejte se cestou v Trnávce.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Trčkův hrad, klášter Želiv, zámek Červená Řečice
Vzdálenost:
20.7 km
Čas:
1h 42min
Převýšení:
556 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Areál zámku v Červené Řečici patří mezi nejhodnotnější příklady české renesance. K typickým rysům patří především lunetová římsa a sgrafitová výzdoba fasády, jež se na architektuře řečického zámku bohatě uplatňuje. Až si zámek prohlédnete a dostatečně se pokocháte jeho okolím, popojeďte k Trnávce. Klid, přírodní scenérie a příjemná atmosféra. Spolu s koupáním na upravených plážích je to přímo ideální příležitost ke krátké, ale zato intenzivní přestávce. V Želivě na druhé straně přehrady můžete obdivovat rozsáhlý klášterní komplex, ve kterém najdete klášter s kostelem Narození Panny Marie, konvent, opatství, Trčkův hrad či renesanční dům s palírnou. Důvodů k zastávkám je víc než dost, ale vy jste ještě skoro nic neujeli. Šlápněte proto do pedálů a vydejte se kolem dřevěné zvonice ve Lhotici na Hojanovice. Prosmýknete se pod Podivickým vrchem a napříč přírodním parkem Melechov dojedete až do Horní Paseky.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Želivský klášterní pivovar

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.