Všechny trasy Zaznamenat trasu

Dobešov – Pacov #47

Vydáte-li se od bývalého kostela svatého Martina a Tobiáše v Dobešově překrásnou krajinou Vysočiny až do Pacovského lesa, rozhodně nebudete litovat jediné minuty strávené v sedle.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Černovice
Vzdálenost:
15.4 km
Čas:
1h 10min
Převýšení:
305 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Od bývalého kostela svatého Martina a Tobiáše popojedete k zámku Černovice. V památkově chráněném areálu je v současné době umístěn Domov Kopretina, a veřejnosti proto není přístupný. Návštěvníci si ale mohou projít a prohlédnout rozlehlou oboru s Černou alejí. Posledním majitelem panství byl šlechtický rod Löwenstein-Wertheim-Freudenberg z Frankfurtu nad Mohanem, který je vlastnil do roku 1945, kdy zámek přešel do vlastnictví státu na základě dekretu o konfiskaci německého majetku. V období po 2. světové válce až do 60. let sloužil zámek k různým účelům – jako kasárna, rekreační zařízení, TJ Sokol, sklady, byty a v neposlední řadě jako pobočka Psychiatrické léčebny v Jihlavě. Z Černovic budete pokračovat překrásnou krajinou Vysočiny na Věžnou a Šimpach. Cestou se můžete zastavit u rybníka Dvořiště v poměrně bizarním Muzeu izolátorů a bleskojistek. Nadšený sběratel František Daněk jej tu zřídil v prostorách bývalého mlýna a jeho soukromou sbírku momentálně tvoří 6 519 izolátorů, čímž si vysloužil evropské prvenství. Nejstarším exponátem je izolátor vyrobený v roce 1874 v Rakousku-Uhersku. Před koncem Pacovského lesa můžete navštívit hřbitov německých vojáků a pak už pokračovat přímo do centra Pacova.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Tvrz Sudkův Důl
  • Hrad Kámen

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.