Všechny trasy Zaznamenat trasu

Libořezy – Jindřichův Hradec #44

Projeďte se překrásnou krajinou a vzdejte hold Emě Destinové. Tahle pohodová projížďka vás nezklame, ať už je vám sedm nebo sedmdesát.
Vzdálenost:
18 km
Čas:
1h 12min
Převýšení:
197 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Libořez se vydáte krásnou krajinou kolem Čoudkova a Kamenného vrchu do Stráže nad Nežárkou. Na místním zámku můžete vzdát hold jedné z nejvýznamnějších operních div naší historie – Emě Destinnové. Mají tu totiž vůbec nejucelenější a nejrozsáhlejší sbírku, která se zabývá jejím životem a dílem. Zpřístupněn je zde i její někdejší privát, tedy místnosti, ve kterých bydlela. Za prohlídku ve Stráži jistě stojí i lovecký zámeček Jemčina, zasazený v kouzelném prostředí lesů a rybníků na okraji Černické obory. Proslavil se zejména na přelomu 18. a 19. století coby místo konání velkých honů s pomocí štvoucích psů a jezdeckých koní, na něž se v podzimních měsících sjíždělo panstvo z celé monarchie. Pokračovat budete dál na Plavsko a Políkno, přičemž cestou minete několik vyhlídek a rybníků, u kterých se můžete osvěžit a občerstvit předtím, než vjedete do centra Jindřichova Hradce.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.