Všechny trasy Zaznamenat trasu

Třeboň – Libořezy #43

Stezku napříč chráněnou krajinou Třeboňska, mezi rybníky a podél naučné stezky Mikuláše Rutharda, si zamilují cyklisté všech věkových kategorií.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Třeboňsko, hrad a zámek Stráž nad Nežárkou, zámek Třeboň
Vzdálenost:
20.9 km
Čas:
1h 17min
Převýšení:
127 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Náměstí s radnicí, zámek s parkem a zbytky hradeb s několika bránami… To by ještě nebylo nic zvláštního, ale jakmile přidáte k popisu ještě Zlatou stoku a rybník Svět, bude vám jasné, že jste se ocitli uprostřed jihočeské rybníkářské metropole, v Třeboni. K povinné obhlídce tohoto města nepatří jen vyhlášené kapří speciality, které seženete na každém rohu, ale třeba i návštěva místního renesančního zámku. Vybrat si můžete z několika prohlídkových tras, které vás zavedou například do alchymistické dílny, zbrojnice nebo unikátní psí kuchyně. Napříč chráněnou krajinou Třeboňska pokračujte nad Zlatou stokou z města ven. Mezi rybníky Podsedek a Starý hospodář se napojíte na naučnou stezku Mikuláše Rutharda, která vás dovede až do Lutové. Pokračovat pak budete kolem rybníka Blato na Mirochov a Libořezy.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.