Všechny trasy Zaznamenat trasu

Lišov – Třeboň #42

Nechte se vést malebnou jihočeskou krajinou a objevujte její zapomenutá zákoutí. Tenhle úsek je vhodný pro rodiny s dětmi, důchodce i hendikepované sportovce!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Třeboňsko, třeboňské rybníky
Vzdálenost:
17 km
Čas:
1h 2min
Převýšení:
103 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

První zmínka o Lišově, městě ležícím v krásné krajině Lišovského prahu, který rozděluje českobudějovickou a třeboňskou kotlinu, pochází z roku 1334. V nejstarších dobách tudy procházela důležitá obchodní tepna, tzv. Linecká stezka, která spojovala Podunají se středem Čech. Najdete tu mimo jiné zajímavý Schwarzenberský špitál, který v roce 1675 nechal vystavět kníže Schwarzenberg pro své chudé a nemocné poddané. Dnes slouží jako městské Muzeum a knihovna. Z Lišova vyjeďte do Zvíkova, kde přímo uprostřed vsi narazíte na neporušenou kamennou gotickou tvrz. Je evidentní, že podobných staveb se v Česku příliš nezachovalo. Tato vyniká mimo jiné také tím, že se na pamětním kameni nad vchodem dochovalo i datum postavení, rok 1406. Ze Zvíkova pokračujte na Vlkovice, Libín a Domanín, odkud to mezi Opatovickým rybníkem a rybníkem Svět rozjedete přímo do středu Třeboně. Nezapomeňte si cestou udělat krátkou odbočku na novogotickou Schwarzenberskou hrobku stojící ve stínu stromů kousek od rybníka Svět.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Dřevěné sochy v Lišově

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.