Všechny trasy Zaznamenat trasu

Dráchov – Klec #40

Malebný kraj třeboňských rybníků je tou pravou výzvou k oslavě české krajiny. Tak proč nevzít rodinu na pohodový cyklovýlet?
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
CHKO Třeboňsko, třeboňské rybníky
Vzdálenost:
17.4 km
Čas:
1h 5min
Převýšení:
116 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Pískovny u Veselí nad Lužnicí jsou přímo stvořené ke koupání a vodním radovánkám. Křišťálově čistá voda a opuštěné písečné pláže sem lákají milovníky přírodních scenérií z širého okolí. Až budete u Vlkova míjet Kozí vršek, hledejte nápadné květy koniklece jarního a množství dalších rostlin, které jinde nerostou. Je to jen jedna z mnoha přírodních památek, které ukrývá chráněná krajinná oblast Třeboňsko. Zvlášť působivá je také projížďka kolem rybníků Nadějské rybniční soustavy s roztomilými názvy, jako jsou Rod, Naděje, Víra, Láska, Skutek, Dobrá vůle nebo Blaník. Při břehu rybníka Klec, který se jmenuje stejně jako vesnice, kde svůj cyklovýlet zakončíte, stával hrádek Flughaus, doložený už mezi lety 1395–1465. Tvrz byla vyvrácena Oldřichem z Rožmberka při pronásledování husitů a dnes je z ní zachován jen pahorek a dva pásy valů a příkopů.

K hrádku se váže pověst o bílé paní, bývalé hradní paní Flughausu, která se při plenění hrádku rožmberskými ozbrojenci proti nim postavila se svými dvěma malými dětmi. Od té doby se prý objevuje na cestách a hrázích rybníků a má v každé ruce jedno dítě. Tak se nelekejte!

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Stará radnice ve Veselí nad Lužnicí

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.