Všechny trasy Zaznamenat trasu

Lom – Dráchov #39

Vítejte na území Soběslavsko-veselských blat. Ta jsou proslulá nejen přírodními krásami, ale také lidovou architekturou označovanou jako jihočeské selské baroko. Tahle vesnická trasa je vhodná pro cyklisty každého věku i fyzické zdatnosti.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
architektura soběslavsko - veselských blat
Vzdálenost:
21.1 km
Čas:
1h 22min
Převýšení:
203 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Stavby lidové architektury se zachovaly v mnoha obcích, kterými budete projíždět. Tak jen zvedněte hlavu od řídítek a kochejte se! Přímo v Záluží u Vlastiboře najdete dům vykazující typickou charakteristiku selského baroka. Zajímavý je především tím, co skrývá uvnitř. Najdete tu typickou selskou světničku, černou kuchyni a kovárnu. Působili tu významní regionální architekti jako František a Jan Šochové nebo Jan a Martin Patákové. Jejich tvůrčí fantazie dala neopakovatelnou podobu stovkám statků, jejich štítům, branám a především špýcharům. Oblast Soběslavsko-veselských blat je proslulá i svými rašeliništi. V blízkosti Záluží je výchozí místo naučné stezky Borkovická blata, která návštěvníky seznámí s těžbou rašeliny a zvláštnostmi blatské přírody. Ať už si cestou z Lomu do Dráchova vyberete k prohlídce jakoukoliv vísku, pravděpodobně nebudete litovat.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Benešova vila v Sezimově Ústí

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.