O tom, že z koňského sedla je pohled na svět nejhezčí, budete moci směle polemizovat. Až si ovšem na kole projedete následující úsek.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
rozhledna Hýlačka, Tábor (historické centrum)
Vzdálenost:
16.5 km
Čas:
1h 10min
Převýšení:
254 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Radkova šlápněte do pedálů směrem na Radimovice, Nasavrky a vodní nádrž Jordán, která vás přivede až do Tábora. Poeticky nazvaná nádrž vznikla roku 1492 přehrazením Košínského potoka a je vůbec nejstarší přehradní nádrží u nás. Ze starobylého města s biblickým názvem Tábor vyráželi husité na své vítězné výpravy a se slavnou minulostí se zejména v historickém centru dodnes setkáte téměř na každém kroku. Vhodnou kulisou k poznávání města jsou zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky z Trocnova i gotická Radnice, která patří k vůbec nejhezčím památkám pozdní gotiky v jihočeských městech. Až se vymotáte z města, na Větrovech se ještě krátce zastavte u rozhledny Hýlačka. Pozor ale na děti – jakmile spatří ceduli, že se poblíž nachází i zoo, máte na dalších pár hodin vystaráno.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.