Všechny trasy Zaznamenat trasu

Rukáveč – Starcova Lhota #36

Projížďka malebnou krajinou krajinou na rozhraní jižních a středních Čech vám udělá dobře. Je vhodná i pro hendikepované sportovce, protože je bezbariérová.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
klášter Milevsko
Vzdálenost:
21.6 km
Čas:
1h 38min
Převýšení:
453 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Život v Milevsku, městě ležícím v rovinaté krajině na rozhraní středních a jižních Čech, kam dojedete z Rukávče za necelou čtvrthodinku, se od konce 12. století točil kolem premonstrátského kláštera. Architektonickým klenotem je především trojlodní klášterní bazilika, která dodnes představuje jeden z nejcennějších a největších románských kostelů v Česku, a za návštěvu rozhodně stojí i místní Muzeum mapující dějiny celého města a kláštera. Malebnou krajinou budete pokračovat dál na Přeštěnice, kde se každoročně koná multižánrový hudební festival, a pak kolem Dolejšího rybníka na Modlíkov a Hronovu Vesec. V Nadějkově vám na pozdrav pokyne kostel Nejsvětější Trojice, a za ním stojící protáhlá patrová budova s krátkými bočními trakty a mansardovou střechou, která vznikla v roce 1781 přestavbou původní tvrze. Barokní průčelí zámečku jsou bohatě zdobená profily nadokenních říms a na střeše hlavního křídla se vyjímá věžička s hodinami. Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován a prostory využívala škola. Nyní je v soukromém vlastnictví a veřejnosti je bohužel nepřístupný. Projížďku Jistebnickou vrchovinou pak zakončíte ve Starcově Lhotě.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.