Všechny trasy Zaznamenat trasu

Štěkeň – Záhoří #34

Dopřejte si projížďku českou historií a prozkoumejte okolí jednoho z nejkrásnějších jihočeských měst! Hrad a nejstarší dochovaný kamenný most, to je dobrý důvod ke sportovnímu výkonu i několikerému sesednutí z kola.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
rozhledna Jarník, hrad Písek,, tvrz Kestřany a Barochovská tvrz, zámek Štěkeň
Typ trasy:
Vzdálenost:
21.6 km
Čas:
1h 35min
Převýšení:
401 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Od štěkeňského zámku, v němž je umístěna sbírka obrazů od Ignáce Raaba ze života sv. Aloise a sv. Stanislava Kostky, památný pokoj šumavského spisovatele Karla Klostermanna a velký Losyho sál s malovaným stropem, kde jsou pořádány koncerty, přednášky a jiné kulturní akce, pokračujte na Kestřany. Najdete tu unikátně dochovanou pozdně gotickou tvrz, která je součástí jedinečného historického areálu, a raně barokní zámek s okrasnou zahradou. Podél Otavy se cesta vine dál přes Zátavský most na Hradiště až do historického centra Písku. Hrad a nejstarší dochovaný kamenný most v Česku jsou dobrým důvodem k dalšímu sesednutí z kola. Cesta dál pokračuje podél rybníků Trubka, Bašta, Tichávek a Beran do píseckých lesů. Od rozcestí v Živci si zajeďte k rozhledně Jarník, odkud je krásný výhled do okolního kraje, a pak už pokračujte až do Záhoří.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.