Všechny trasy Zaznamenat trasu

Dolní Poříčí – Štěkeň #33

Kde se vzaly všechny ty kříže, sochy, boží muka a kapličky? A jak ještě se otisklo baroko do podoby jihočeské vesnice? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpovědi cestou z Dolního Poříčí.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
hrad Strakonice, Katovice (selské baroko), Žižkův most
Vzdálenost:
21.2 km
Čas:
1h 21min
Převýšení:
171 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Dolního Poříčí vyrazte po Žižkově mostě podél Kněží hory do Katovic. V této malebné jihočeské obci se zachovalo několik domů dokládajících styl selského baroka, konkrétně budova fary, dům čp. 2 u hřbitova a domy čp. 9, 12 a 14 na náměstí. Selské baroko není jen architektura, ale i životní styl lidí tehdejší doby na venkově. Ve stejné době byly vystavěny i kříže, sochy, boží muka a kapličky, které můžete cestou pozorovat. Vaší další zajímavou zastávkou na cestě do Štěkně by mohl, nebo spíš měl být strakonický hrad. Mohutný komplex s gotickou věží Rumpál je dnes národní kulturní památkou a tvoří nezaměnitelnou dominantu města dudáků. V hradním paláci a v jižní části hradu jsou umístěny expozice Muzea středního Pootaví, kde si můžete prohlédnout nejcennější exponáty z celého kraje. Řeka Otava vás následně povede do cíle vaší cesty – do Štěkně.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.