Všechny trasy Zaznamenat trasu

Slatina – Dolní Poříčí #32

Díky řece Otavě jsou Horažďovice oblíbenou zastávkou vodáků. Tahle stezka se stane ale jistě důvodem toho, že si je zamilují i cyklisté!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Střelské Hoštice, zámek Horažďovice
Vzdálenost:
21.4 km
Čas:
1h 25min
Převýšení:
228 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

zámek s nevšedním muzeem, kostel sv. Petra a Pavla, pás středověkých hradeb s Pražskou a Prachatickou bránou a aquapark – to je jen výsek z toho, co nabízí městečko Horažďovice, které protne váš cyklovýlet ze Slatiny do Dolního Poříčí zhruba v polovině. Díky řece Otavě jsou horažďovice oblíbenou zastávkou vodáků a také milovníků kaše. Každoročně v červnu se tu totiž konají slavnosti tohoto skromného pokrmu. Slavnosti odkazují na událost ze 14. století, kdy se město odmítlo podrobit královskému majestátu a panovník Rudolf Habsburský, pro střídmost v jídle a vleklé trávicí neduhy přezdívaný král Kaše, to horažďovickým měšťanům přijel vytmavit osobně. Pro obě strany dopadl konflikt špatně, král zemřel 4. července 1307 na úplavici a horažďovice se nakonec po ročním odolávání vzdaly. Z horažďovic budete pokračovat dál ve směru na Strakonice přes Střelské Hoštice. Tam se nezapomeňte zastavit u renesančního zámku, ve kterém můžete navštívit mimo jiné třeba Muzeum řeky Otavy a voroplavby. A odsud už je to jen kousek do Dolního Poříčí, kde úsek vaší cesty končí.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Hrad Rabí

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.