Všechny trasy Zaznamenat trasu

Buzice – Slatina #31

Toužíte navléknout svou dceru do cyklistického úboru a trochu ji provětrat? Pokud bude "šíleně smutná", že jste ji k tomu dokopali a nenechali ji válet se u youtuberů, určitě se jí zalíbí na zámku Blatná.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
nejtěžší sluneční hodiny v ČR, zámek Lnáře, zámek Blatná
Typ trasy:
Vzdálenost:
26 km
Čas:
1h 47min
Převýšení:
348 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Vedle hradu Švihov a zámku Červená Lhota je vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem stojí za návštěvu i přilehlý anglický park se stádem daňků. Bílá zámecká věž se už z dálky odráží ve vodní hladině, a když si celou stavbu prohlédnete zblízka, pochopíte, proč je toto místo jednou z nejvyhledávanějších filmových lokací v Česku. Natáčela se tu třeba kultovní pohádka Šíleně smutná princezna. Malebná jihočeská krajina vás bude provázet i cestou na Lnáře, jimž opět dominuje barokní zámek. Pokud budete mít hlad, neváhejte ochutnat některou ze specialit místní zámecké restaurace s venkovní zahrádkou. Po hrázi Zámeckého rybníka šlapejte na Hradiště a Záhorčičky a odtud do Kadova a na Slatinu. Mezi posledními dvěma záchytnými body se nachází ještě dvě zajímavosti. Obětní kámen, který nejspíš kdysi sloužil k rituálním účelům, a zvláštní skalní útvar Malý čertův náramek. Kolem nich vás případně provede naučná stezka Okolím kadovského viklanu.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.