Všechny trasy Zaznamenat trasu

Probulov – Buzice #30

Projížďka po stopách Schwarzenberků i slavného českého skladatele s mnoha působivými zastaveními je vhodná pro malé i velké objevitele.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Strážovice
Vzdálenost:
27.5 km
Čas:
1h 53min
Převýšení:
354 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Schwarzenberská stopa v okolí Orlické přehrady je víc než patrná, a tak i barokní zámek ve Varvažově připomíná dobu jejich největší slávy. Na přelomu 19. a 20. století zřídili v jeho prostorách školu, ale v současné době na své využití teprve čeká. Z Varvažova pokračujte dál, přejeďte historický most a přes Ostrovec směřujte na Cerhonice. Tamní zámek se v písemných pramenech objevuje už v roce 1291 a do novodobější historie se zapsal tím, že se tu v roce 1850 v rodině zámeckého správce Jiřího Stroupežnického narodil syn Ladislav, pozdější první dramaturg Národního divadla, z jehož tvorby se díla jako Naši furianti nebo Z panského čeledníku odehrávají právě tady v Cerhonicích. Pokračujte dál a z kola sesedněte až v Buzicích, kde si můžete odpočinout u druhého největšího rybníka ve strakonickém okrese.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.