Všechny trasy Zaznamenat trasu

Krásná Hora nad Vltavou – Probulov #29

Působivá projížďka krajinou, jejíž osud přepsala stavba vltavské kaskády, udělá dobře sportovcům všech výkonnostních kategorií.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Orlík nad Vltavou (kousek bokem od trasy)
Vzdálenost:
25.3 km
Čas:
1h 50min
Převýšení:
506 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Přehradní nádrž Orlík, která je součástí Vltavské kaskády, dostala své jméno podle zámku, jenž kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera. Ze všech vltavských přehrad je Orlická přehrada největší, nejvyšší a nejmohutnější a její stavbě padlo kdysi za oběť mnoho vesnic. Také se traduje, že na jejím dně skončilo nejvíc lidí. Ale to je zas z jiného soudku. Touto mrtvou a zároveň krásnou a velice živou krajinou se dnes projedete i vy. Cestou do Probulova se nezapomeňte kochat, zhluboka dýchat a vyjít nahoru na zámek Orlík. Jeho bohatě vybavené interiéry jsou vynikající ukázkou životního stylu šlechty v 19. století. Na zámku je také zastoupen empírový styl napoleonské doby, a to především nábytkem, který sem přivezl kníže Karel Schwarzenberg z Paříže.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.