Všechny trasy Zaznamenat trasu

Hostomice – Kytín #25

Středně obtížná, převážně hřebenová cesta brdskými lesními stezkami kolem bývalé hájovny a knížecí studánky s romantickými výhledy. Vhodná i pro rodiny s dětmi.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Hájovna Jelení palouky
Typ trasy:
Vzdálenost:
16.5 km
Čas:
1h 19min
Převýšení:
402 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Hájovna Jelení palouky ležící pod vrchem Charvát bude jedním z vašich prvních záchytných bodů cestou přes Malý Chlumec. Všude kolem se zatím můžete kochat překrásnou bučinou, která se zvlášť na jaře a v létě stříbřitě leskne v loňském spadaném listí. Po zelené stezce vystoupáte po hřebeni na Stožec, jehož vrchol vykoukne přímo nad vámi v kamenném poli. Osvěžení a odpočinek pak najdete u některé ze studánek, které budou lemovat vaši další cestu. Jednou z nejkrásnějších je bezesporu studánka Bílý kámen, od níž je to jen kousek k památnému stromu Třebízkému dubu. V horkém letním počasí se tam můžete příjemně osvěžit a z informační tabulky vyčíst pár zajímavostí o dnes již neexistující hájovně, která po konci 2. světové války záhadně vyhořela. Od rozcestí Na Soudném vás červeně značená cesta povede dál do obce Kytín, ležící na jihovýchodním úpatí Hřebenů, části Brdské vrchoviny.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.