Všechny trasy Zaznamenat trasu

Drahlín – Hostomice #24

Pohodová projížďka od zaniklé tvrze Drahlín, přírodním parkem Hřebeny, podél říčky Litavky, zaniklou obcí až k židovskému hřbitovu.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
pozůstatky tvrze Drahlín
Typ trasy:
Vzdálenost:
16.9 km
Čas:
1h 13min
Převýšení:
278 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Od tvrze Drahlín, z níž se dodnes dochoval pouze centrální pahorek obkroužený příkopem, vyrazte na Bratkovice. Ti, kteří budou mít přebytky energie, si odsud mohou vyběhnout na vrch Klouček ležící v nadmořské výšce 681 m n. m. Od říčky Litavky pokračujte dál až k zaniklé středověké osadě Komorsko, jež v 15. století lehla popelem. Trasa do Běštína povede přírodním parkem Hřebeny kolem studánky na Mostnicích a rozcestí Křižatky. A ještě než se v myšlenkách přepnete na kávu a limonádu v Hostomicích, připravte se na výsadek u židovského hřbitova. Je přístupný po polní cestě směrem z Běštína ke kraji lesa. Známější je právě pod tímto názvem, protože pod Běštínem v roce 1837 původně vznikl. Po pogromu v roce 1866 jej převzala hostomická obec a pohřbívalo se tu až do 2. světové války. Poté byl hřbitov zdevastován, ale od 90. let 20. století je znovu udržován a čištěn od náletů. Obdivovat tu můžete kolem 160 náhrobků a památný dub, který stojí na místě bývalé obřadní síně.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Zřícenina hradu Valdek

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.