Všechny trasy Zaznamenat trasu

Nepomuk – Drahlín #23

Poměrně náročný terén ocení především zdatní cyklisté a ti, kteří se nebojí svalové horečky. Lákadlem i odměnou vám ale bude nekonečná brdská zeleň!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
kostel sv. Šimona a Judy, skalní útvar Kazatelna, v.n. Pilská
Typ trasy:
Vzdálenost:
18.6 km
Čas:
1h 23min
Převýšení:
352 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Načerpat energii a promasírovat si nohy před cestou můžete kousíček za Nepomukem u Pilské nádrže. Spolu s Pilskou studánkou je toto místo učiněnou oázou pohody a klidu. Až se dostatečně posilníte, pokračujte na Třemošnou. Cestu vám ozvláštní slepencový skalní útvar zvaný Kazatelna, odkud je překrásný daleký výhled na Příbram a okolí. Za dobré viditelnosti bez problémů dohlédnete až na Šumavu, Novohradské hory a o poznání méně romantické chladicí věže Temelína. Brdská zeleň vám jaksepatří roztáhne plíce a vy budete pokračovat na Oseč a odtud po silnici dál směrem k Obecnici. V zatáčce se nezapomeňte zastavit u jednolodního kostela sv. Šimona a Judy. Ačkoliv po poslední přestavbě z 19. století působí neslohově, původně zde stávala kaple z obyčejného kamene od Šimona Bradáče už v 18. století. A pak už vzhůru, nebo možná spíš po rovině do Drahlína. Místní patrioté by původ své rodné obce rádi viděli až v dobách svatého Václava, o přesném stáří původního hradiště se historici stále dohadují. Přímo k tvrzi se dostanete z malého náměstíčka úzkou cestou směrem ven z obce za zahradami a pak doprava úzkou pěšinou, která vede paralelně se státní silnicí.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.